Główną specjalizacją naszej firmy jest wykonywanie prac detektywistycznych w sklepach i centrach handlowych. W dzisiejszym kontekście aktywność ta nabiera coraz większego znaczenia nie tylko z powodu braku ciągłych ataków na mienie i towary. Wyniki, jakie osiąga nasza firma w tym obszarze bezpieczeństwa, z pewnością należą do najlepszych w Polsce. Na życzenie jesteśmy w stanie dostarczyć referencje z konkretnymi numerami potwierdzającymi zdanie poprzednie.

MODUS Biuro Detektywistyczne

Piotr Iskierka i Jacek Płonka spółka cywilna

Obsługujemy cały Śląsk:

Zbrosławice, Ptakowice, Miedary, Wilkowice, Laryszów, Kamieniec, Wieszowa, Zawada, Karchowice, Jaśkowice, Księży Las, Połomia, Rybna, Opatowice, Repty Śląskie, Strzybnica, Pniowiec, Tarnowskie Góry, Bytom, Górniki, Stolarzowice, Sucha Góra, Tworóg, Brynek, Nowa Wieś Tworoska, Hanusek, Boruszowice, Miasteczko Śląskie, Zalew Chechło, Nowe Chechło, Świerklaniec, Orzech, Nakło Śląskie, Radzionków, Łubie, Łubki, Jasiona, Kopienica, Wielowieś, Kotków, Wojska, Szałsza, Przezchlebie, Jaśkowice, Czekanów, Gliwice, Czechowice koło Gliwic, Żerniki, Zabrze, Grzybowice, Łabędy, Świętoszowice, Pyskowice, Dzierżno, Osiedle Mikoszowina, Lubliniec, Kokotek, Pusta Kuźnica

Działalność detektywa w sklepie jest zapewniona albo w cywilnym ubraniu, albo w mundurze. Prywatny Detektyw w cywilu jest skuteczniejszy, ale w pewnych sytuacjach najkorzystniejsze jest połączenie obu form. Na przestrzeni lat wypracowaliśmy procedury mające na celu jak najskuteczniejszą ochronę mienia przed kradzieżą zarówno przez przestępców, jak i pracowników sklepów oraz hal handlowych; w praktyce udaje nam się z powodzeniem stosować metody poprawy złych stanów magazynowych, przy jednoczesnym mniejszym wydatku kosztów finansowych klienta w odzwierciedlenie osiągniętych wyników.

Tajemniczy klient - detektyw
Tajemniczy klient – detektyw

Nasi detektywi w sklepach wykonują wiele zadań, aby osiągnąć oczekiwany cel. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy zagwarantować, że po wdrożeniu naszych detektywów wyniki inwentaryzacji ulegną znacznej poprawie. Konsekwentnie szkolimy naszych detektywów nie tylko w zakresie prawidłowych procedur ochrony dóbr i innego mienia klienta, ale także od strony prawnej tej działalności. Nasi detektywi nie są dyżurni, dopóki nie mamy absolutnej pewności, że potrafią rozwiązać wszelkiego rodzaju problematyczne sytuacje.

Detektyw w cywilu działa jako klient i dlatego musi mieć możliwość odgrywania częściowego teatru, aby wykonać tę pracę. Jest ubrany jak przeciętny klient odwiedzający tego typu sklep. Jeśli sprawca kradzieży zostanie wykryty, detektyw zabiera go na zaplecze sklepu i wzywa policję.

Kontroluj zakupy

Zakupy kontrolne mają na celu sprawdzenie, w jaki sposób kierownictwo sklepu ma mocną kontrolę nad sposobem i formą sprzedaży. Sprawdza również, jak pomocni są kasjerzy i sprzedawcy oraz jak uprzejmi są dla klientów. Można również dowiedzieć się z zakupów kontrolnych, czy kasjer postępuje prawidłowo podczas sprzedaży. Po ich ocenie wiedza zdobyta podczas zakupów kontrolnych może prowadzić do optymalizacji sprzedaży, do wyeliminowania braków, może też stanowić dowód na zwolnienie pracownika, który nie wykonuje swojej pracy na rzecz sklepu.

Tajemnicze zakupy

Modus Detektywi to jakościowe badanie rynku , które mierzy detaliczną jakość usług lub gdy uzyskuje się informacje o produktach i usługach własnej lub konkurencyjnej firmy.

Tajemniczy klient to badacz, fikcyjny klient, który udaje normalnego klienta. Jego zadaniem jest zakup produktu, zadawanie pytań, zgłaszanie reklamacji lub odgrywanie określonej roli.

Modus Detektywi badają:

 • liczba pracowników w sklepie
 • ile czasu zajmuje zauważenie fikcyjnego klienta
 • nazwiska pracowników
 • czy powitanie jest przyjazne
 • pytania zadawane przez sprzedawcę, aby znaleźć odpowiedni produkt
 • rodzaje prezentowanych produktów
 • argumenty sprzedażowe używane przez sprzedawcę
 • czy i jak sprzedawca próbuje zamknąć sprzedaż
 • czy sprzedawca proponuje sprzedaż dodatkowego produktu
 • czy sprzedawca zaprosił klienta do ponownego odwiedzenia sklepu
 • czystość sklepu i akcesoriów
 • szybkość obsługi
 • zgodność ze standardami firmy dotyczącymi obsługi, wyglądu sklepu i prezentacji


Kupującemu często poleca się przeprowadzenie nietypowej transakcji w celu dokładniejszego sprawdzenia wiedzy i umiejętności pracowników dla danego zagadnienia w określonym scenariuszu. Nie wszystkie scenariusze Modus Detektywi obejmują tylko zakupy. Możemy również ocenić np. jakość usług, szybkość dostaw i obsługę reklamacji.

detektyw w sklepie
detektyw w sklepie

Kontrole personelu

Statystyki kradzieży pokazują smutne ustalenia, że ​​pracownicy sklepów kradną więcej towarów niż klasyczni złodzieje z zewnątrz. Kontrole pracownicze służą więc wykryciu nieuczciwych pracowników za pomocą kontroli po godzinach pracy po zamknięciu i zakodowaniu sklepu, gdy personel definitywnie wyszedł do domu. Oczywiście kontrole mogą odbywać się również podczas zmiany zmiany. Kontrola polega przede wszystkim na sprawdzeniu rzeczy osobistych, aby sprawdzić, czy pracownik zabiera towary do domu bez zapłaty.

Oceń Nas